Marketing dla hoteli

„Najdroższy pokój w hotelu to ten niesprzedany”

Nasze usługi dla hoteli – marketing hotelu i doradztwo opracowaliśmy właśnie w oparciu o powyższą zasadę. Trzymamy się jej konsekwentnie opracowując rozwiązania, które przede wszystkim mają być skuteczne i przynosić realne korzyści. Naszą misją a zarazem pasją jest wsparcie hoteli w procesie budowania wizerunku marki oraz maksymalizacji sprzedaży usług hotelowych.

Wierzymy, że hotel to coś więcej niż ściany, łóżka i stoły. Wierzymy, że każdy hotel to indywidualna jednostka, która posiada swój charakter i duszę a atmosferę miejsca tworzą ludzie, którzy w nim pracują.

Nasz zespół tworzą hotelarze z doświadczenia w obszarze marketingu i bezpośredniej obsługi Gościa co gwarantuje dokładne zrozumienie potrzeb i wskazanie właściwego kierunku rozwoju. Nasze usługi można podzielić na kilka kluczowych etapów:

Audyt Hotelu

Rozpoznanie potrzeb – nim możliwe będzie podjęcie jakichkolwiek działań, najpierw trzeba poznać z czym się ma do czynienia. Dlatego pierwsze kroki skierowane są zawsze w stronę rozmowy z Dyrekcją / Managerami hotelu w celu poznania potrzeb, przyszłych planów lub zlokalizowania źródła problemu.

Analiza – w parze za rozmową idzie analiza zewnętrzna i wewnętrzna hotelu – staramy się spojrzeć na hotel okiem potencjalnego Gościa i obiektywnie ocenić sprzedawalność, widoczność, przejrzystość i dostępność usługi a następnie skrzyżować tą wiedzę z ofertą konkurencji. Prezentujemy wnioski i proponujemy rozwiązania.

Tajemniczy Klient – jako prawdziwi (anonimowi) Goście przybywamy na teren hotelu i poznajemy każdy aspekt pobytu w hotelu jako Gość.

Doradztwo / Konsultacje

Szkolenia – prowadzimy szkolenia dla personelu front-desk, działów sprzedaży i marketingu z zakresu bezpośredniej rozmowy z Gościem, rozmowy z Gościem przez telefon, opracowujemy standardy obsługi i prezentujemy techniki skutecznego domykania zapytań

Marketing – trzymając się zasady „pozyskaj i bądź” kierujemy komunikację marketingową hotelu w taki sposób, aby Goście poznali i przywiązali się do hotelu. Opracowujemy i wdrażamy budżety reklamowo-marketingowe.

Zwiększenie obłożenia i sprzedaży – szyjemy dla każdego hotelu na miarę rozwiązania, które mają się przyczynić do wzrostu obłożenia i sprzedaży usług hotelowych.

Reklama

Kampanie SEO – (Search Engine Optimization) doprowadzamy hotel do top10 w Google w wybranych frazach i pilnujemy aby tam pozostały. Dopasowujemy treści, pozbywamy się szkodliwych linków i monitorujemy informacje na temat hotelu w Internecie.

Kampanie SEM – (Search Engine Marketing) pomagamy zaprojektować kampanię linków sponsorowanych oraz kampanie graficzne (w tym remarketing) aby każda złotówka była wydana rozsądnie. Przygotowanie stosownej kampanii linków sponsorowanych to tylko z pozoru prosty i wydawać by się mogło, szybki proces. Żeby jednak inwestycja w kampanię zwróciła się – prawda jest nieco inna.

Projekty graficzne – nie od dziś wiadomo, że nie ma lepszej formy przekazu jak obraz. Jesteśmy gotowi by przygotować dla Państwa kompleksową identyfikacje wizualną marki. Począwszy od opracowania logo, przez katalogi ofertowe czy banery na strony internetowe a kończąc na wielkoformatowych reklamach.

Uzupełnieniem naszych działań marketingu dla hoteli sa portale turystyczne, które wykorzystujemy dla wsparcia turystyki w Polsce. Spośród nich mozna wyróżnić:

VisitON – ogólnopolski katalog turystyczny zawierający oferty na urlop w Polsce

Hotele Premium – katalog turystyczny zawierający ofertę wyselekcjonowanych hoteli z Polski, które charakteryzuje najwyższy standard dbałości o komfort pobytu Gościa

Hotel Dla Dorosłych – mini katalog turystyczny, zawierający ofertę hoteli, które są przyjazne osobom dorosłym (bez dzieci)

Półwysep Helski zaprasza – lokalny portal informacyjny z ofertą turystyczną Półwyspu Helskiego

Noclegi Mielno – lokalny portal informacyjny z ofertą turystyczną Mielna i okolic

DoGiżycka – lokalny portal informacyjny miasta Giżycko

KursNaMikolajki – lokalny portal informacyjny miasta Mikołajki

DoMrągowa– lokalny portal informacyjny miasta Mrągowo

Kurs na Ruciane– lokalny portal informacyjny miasta Ruciane Nida

Kierunek Ostróda– lokalny portal informacyjny miasta Ostróda

Do Jarosławca – lokalny portal informacyjny Jarosławca

Do Rewy – lokalny portal informacyjny Rewy i Mechelinek

Wypoczynek nad jeziorem Narie – lokalny portal informacyjny z ofertą turystyczną miejscowości wokół jeziora Narie

Do Kudowy – lokalny portal informacyjny Kudowy Zdrój

Do Szklarskiej – lokalny portal informacyjny Szklarskiej Poręby

Do Karpacza – lokalny portal informacyjny Karpacza

DoZwiedzenia– Blog podróżniczy – ciekawostki ze świata hotelarskiego, opinie o hotelach okiem Gościa